Kalendarium Festiwali i Konkursów

DZIĘKI UPRZEJMOŚCI WYDAWNICTWA C2, KTÓRE OPUBLIKOWAŁO SPECJALNE WYDAWNICTWO Z OKAZJI 50-LECIA JAZZU NAD ODRĄ


I Festiwal, 7-8 marca 1964

LAUREACI
W kategorii zespołowej I nagroda ex aequo:
JAZZ BAND BALL
KWARTET RYSZARDA KRUZY


II Festiwal , 5-7 marca 1965

LAUREACI
W kategorii zespołowej I nagroda ex aequo:
TRIO WŁODZIMIERZA NAHORNEGO
FLAMINGO


III Festiwal, 11-13 marca 1966

LAUREACI
W kategorii zespołowej I nagroda
TRIO JACKA BEDNARKA

 

IV Festiwal , 10-12 marca 1967

LAUREACI
W kategorii zespołów tradycyjnych I nagroda:
PLAYING FAMILY
W kategorii zespołów nowoczesnych I nagroda:
KWINTET JANUSZA TRZCIŃSKIEGO,

 

V Festiwal, 8-10 marca 1968

LAUREACI
W kategorii zespołów tradycyjnych I nagroda:
OLD TIMERS
W kategorii zespołów nowoczesnych I nagroda:
PARADOKS

 

VI Festiwal, 7-9 marca 1969

LAUREACI
W kategorii zespołów tradycyjnych I nagroda:
HIGH SOCIETY 
W kategorii zespołów nowoczesnych I nagroda:
KWARTET ZBIGNIEWA SEIFERTA

 

VII Festiwal, 6-8 marca 1970

LAUREACI
W kategorii zespołów tradycyjnych I nagroda:
OLD METROPOLITAN BAND
W kategorii zespołów nowoczesnych I nagroda:
KWARTET JERZEGO LISEWSKIEGO

 

VIII Festiwal, 11-14 marca 1971

LAUREACI
W kategorii zespołów tradycyjnych I nagroda:
BIG BAND STODOŁA
W kategorii zespołów nowoczesnych I nagroda:
TEATR INSTRUMENTALNY FREEDOM

 

IX Festiwal, 9-12 marca 1972

LAUREACI
W kategorii zespołów tradycyjnych I nagroda:
SAMI SWOI
W kategorii zespołów nowoczesnych I nagroda:
JAZZ CARRIERS

 

X Festiwal, 8-11 marca 1973

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
KWARTET HENRYKA SŁABOSZOWSKIEGO

 

XI Festiwal, 21-24 marca 1974

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
SPISEK SZEŚCIU

 

XII Festiwal, 20-23 marca 1975

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
EXTRA BALL

 

XIII Festiwal, 1-4 kwietnia 1976

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
BIG BAND PWSM KATOWICE

 

XIV Festiwal, 17-20 marca 1977

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
ŚWIADECTWO DOJRZAŁOŚCI

 

XV Festiwal, 15-19 marca 1978

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
DZIECI ADAMA

 

XVI Festiwal, 22-24 marca 1979

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
BREAKWATER

 

XVII Festiwal, 27-30 marca 1980

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
ANTYQUINTET

 

XVIII Festiwal, 11-14 kwietnia 1981

LAUREACI
W kategorii zespołowej I nagroda ex aequo:
STINKY WINKELS 
SWISS JAZZ QUINTET

 

XIX Festiwal, 27-30 marca 1982

nie było konkursu

 

XX Festiwal, 25-29 marca 1983

Nie było konkursu

 

XXI Festiwal, 10-13 marca 1984

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
TEDDY BEAR

 

XXII Festiwal, 23-26 marca 1985

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
WALK AWAY

 

XXIII Festiwal, 24-27 marca 1986

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
STAN D’ART

 

XXIV Festiwal, 11-14 marca 1987

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
SUN QUARTET

 

W roku 1988 festiwal nie odbył się.

 

XXV Festiwal, 16-19 marca 1989

Nie było konkursu

 

W roku 1990 festiwal nie odbył się.

 

XXVI Festiwal, 27-30 marca 1991

Nie było konkursu

 

XXVII Festiwal, 7-10 marca 1992

Nie było konkursu

 

XXVIII Festiwal, 6-9 marca 1993

Nie było konkursu


XXIX Festiwal, 5-7 maja 1994

Nie było konkursu


XXX Festiwal, 4-6 maja 1995

Nie było konkursu


XXXI Festiwal, 9-11 maja 1996

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
THE NEWEST TRIO

 

XXXII Festiwal, 8-10 maja 1997 rok

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
ACOUSTIC JAZZ QUINTET

 

XXXIII Festiwal, 7-9 maja 1998

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
COLLEGIUM

 

XXXIV Festiwal, 6-8 maja 1999

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
GALAXY

 

XXXV Festiwal, 4-5 maja 2000

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
EPSYLON

 

XXXVI Festiwal, 10-11 maja 2001

Nie było konkursu


XXXVII Festiwal, 19-21 października 2001
I Festiwal Międzynarodowy

Nie było konkursu


XXXVIII Festiwal, 25-27 października 2002
II Festiwal Międzynarodowy

Nie było konkursu

 

XXXIX Festiwal, 16-19 października 2003
III Festiwal Międzynarodowy

Nie było konkursu 


XL Festiwal, 19-21 marca 2004 (edycja wiosenna)

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
TRIO KACZMARCZYK — BARAŃSKI — DOBROWOLSKI

 

XL Festiwal, 15-17 października 2004 (edycja jesienna)

Nie było konkursu

 

XLI Festiwal, 20-24 kwietnia 2005

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
SOUNDCHECK


XLII Festiwal, 19-23 kwietnia 2006

LAUREAT
W kategorii zespołowej I nagroda:
UP TO DATE

 

XLIII Festiwal, 18-22 kwietnia 2007

LAUREAT KONKURSU NA INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWĄ 2007
GRAND PRIX: JAN FREICHER — vib (FOURTH FLOOR).

 

XLIV Festiwal, 5-9 marca 2008

LAUREAT GRAND PRIX: Krzysztof Urbański — sax (MID WEST QUARTET).


XLV Festiwal, 4-8 marca 2009

LAUREAT GRAND PRIX: Daniel Šoltis – dr

 

XLVI Festiwal, 28 luty-6 marca 2010

GRAND PRIX nie przyznano


XLVII Festiwal, 2-6 marca 2011

GRAND PRIX — NAGRODA PREZYDENTA WROCŁAWIA
TUŹNIK — KĄDZIELA QUARTET


XLVIII Festiwal, 18-22 kwietnia 2012

GRAND PRIX: Szymon Mika — g (ORGAN SPOT).


XLIX Festiwal, 9-14 kwietnia 2013

GRAND PRIX — NAGRODA PREZYDENTA WROCŁAWIA
LICAK —WOŚKO QUARTET

 

L Festiwal, 4-13 kwietnia 2014 

NSI QUARTET

 

LI FESTIWAL, 14-20 KWIETNIA 2015 

VEHEMENCE QUARTET

 

lii FESTIWAL, 26 KWIETNIA 2016

SKICKI-SKIUK

 

do góry


Organizatorzy

Mecenat

 

 

 



Sponsorzy

  

Patroni medialni

 

Partnerzy

     

 

X

Newsletter

E-mail:

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z regulaminem i w celu dostarczenia mi informacji o ofercie i informacji handlowej Biura Festiwalowego Impart 2016 we Wrocławiu, z siedzibą przy ul. Komuny Paryskiej 39-41, wpisanego do Rejestru Instytucji Kultury pod nr 37/2012 oraz umieszczenie ich w bazie danych Biura Festiwalowego Impart 2016, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz.U. Nr 133, poz. 883). Zostałem/am poinformowany/a, iż przysługuje mi również prawo do wglądu, poprawy i kontroli swoich danych osobowych. Zgoda obejmuje przetwarzanie moich danych w przyszłości.